На початку XX століття в Академії ветеринарної медицини при кафедрі патологічної анатомії проф. Мечиславом Грабовським (1871-1922) був заснований патологоанатомічний музей.
Сьогодні музейний фонд складається з таких відділів:
- Власне музей макропрепаратів
- Колекція пластинчастих макропрепаратів
- Архів протоколів розтинів
Засновником анатомічного музею був професор Генрих Кадий, який завідував кафедрою з 1881 по 1894 рік і виготовив численні анатомічні препарати, частина яких експонувалася на міжнародних та крайових виставках. Він розробив метод виготовлення сухих тотальних анатомічних препаратів з подальшим просочуванням спиртовим розчином щелаку. Будучи учнем Л. Тейхмана, професор Кадий став неперевершеним майстром з ін’єкції судин різними застигаючими масами. Чи не найбільший вклад у збагачення музею вніс його учень професор Володимир Кульчицький, який очолював кафедру від 1906 до 1934 року і виготовив унікальні препарати аномалій положення серця у телят, десятки сухих натуральних препаратів легень, органів травлення та розмноження. Вагоме поповнення музею препаратами зробив професор Антоній Бант (завідував кафедрою з 1934 по 1945 роки).
Професор Гончаренко Є.І. (завідував кафедрою у 1973 – 1979 роках) запровадив новий напрямок по виготовленню електрифікованих і програмованих анатомічних препаратів, які значно полегшують індивідуальне навчання студентів. Він використав метод експрес біомацерації кісток тварин. Увів методику виготовлення пофарбованих препаратів м’якої в’язки кінцівок і осьового скелета свійських тварин.