Veterinary Pathology » Музей » Патологоанатомічний музей
Патологоанатомічний музей

На початку XX століття в Академії ветеринарної медицини при кафедрі патологічної анатомії проф. Мечиславом Грабовським (1871-1922) був заснований патологоанатомічний музей.

Сьогодні музейний фонд складається з таких відділів:

- Власне музей макропрепаратів

Музей макропрепаратів нараховує понад 2000 експонатів. У музеї є препарати з усіх розділів загальної патології, органопатології, різноманітних бактеріальних, вірусних і грибкових хвороб, отруєнь тощо.

У музеї можна побачити рідкісні пухлини тварин, птахів і навіть риб, патоморфологічні ознаки інфекційних хвороб, вже давно ліквідованих не тільки на території України, а й у Європі (наприклад, чума великої рогатої худоби, сап коней, пошесне запалення легень великої рогатої худоби, інфекційна анемія коней).

Патологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музей

 

- Колекція пластинчастих макропрепаратів

Цікавими і наглядними є пластинчаті препарати, яким вже біля 100 років і вони знаходяться у хорошому стані.

Патологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музей

 

 - Архів протоколів розтинів

На кафедрі також зберігаються у численних томах десятки тисяч одиниць протоколів розтину трупів тварин і птиці. За роками найстарші протоколи датуються 1897 роком писані польською, німецькою, російською і українською мовами. Протоколи містять детальний опис морфологічних змін внутрішніх органів і тканин, що дає можливість проаналізувати патоморфологію захворювань на протязі століття.

Патологоанатомічний музейПатологоанатомічний музей Патологоанатомічний музейПатологоанатомічний музей

 

 

- Колекція патогістологічних препаратів
Колекція гістологічних препаратів в кількості біля 8 000 одиниць деталізує мікроскопічний вигляд більшості відомих патологічних процесів характерних для різних захворювань.

 


Патологоанатомічний музей при кафедрі патологічної анатомії і гістології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького завдяки колективу кафедри живе і реставрується та постійно поповнюються колекції всіх відділів.


Ключові слова: Музей


Схожі новини по темі:

Сергій

2 грудня 2015 21:26

Чи можна туди якось потрапити?
Володимир

2 грудня 2015 22:35

Цитата: Сергій
Чи можна туди якось потрапити?

Так, звісно Ви можете завітати до нашого музею попередньо узгодивши час та дату візиту за тел.: (032) 239-26-91.
Дякую за запитання.
Додати коментар
Введіть два слова, показаних на зображенні: *
Авторизація
Додаткові розділи
Опитування
Який Вам найбільше подобається предмет?
Патанатомія
Патрозтин
Анатомія екзотичних тварин
Гістологія
Календар
«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Цікаво знати!
Кафедра 3д