На початку XX століття в Академії ветеринарної медицини при кафедрі патологічної анатомії проф. Мечиславом Грабовським (1871-1922) був заснований патологоанатомічний музей.
Сьогодні музейний фонд складається з таких відділів:
- Власне музей макропрепаратів
Музей макропрепаратів нараховує понад 2000 експонатів. У музеї є препарати з усіх розділів загальної патології, органопатології, різноманітних бактеріальних, вірусних і грибкових хвороб, отруєнь тощо.
У музеї можна побачити рідкісні пухлини тварин, птахів і навіть риб, патоморфологічні ознаки інфекційних хвороб, вже давно ліквідованих не тільки на території України, а й у Європі (наприклад, чума великої рогатої худоби, сап коней, пошесне запалення легень великої рогатої худоби, інфекційна анемія коней).
- Колекція пластинчастих макропрепаратів
Цікавими і наглядними є пластинчаті препарати, яким вже біля 100 років і вони знаходяться у хорошому стані.
- Архів протоколів розтинів
На кафедрі також зберігаються у численних томах десятки тисяч одиниць протоколів розтину трупів тварин і птиці. За роками найстарші протоколи датуються 1897 роком писані польською, німецькою, російською і українською мовами. Протоколи містять детальний опис морфологічних змін внутрішніх органів і тканин, що дає можливість проаналізувати патоморфологію захворювань на протязі століття.
- Колекція патогістологічних препаратів
Колекція гістологічних препаратів в кількості біля 8 000 одиниць деталізує мікроскопічний вигляд більшості відомих патологічних процесів характерних для різних захворювань.
Патологоанатомічний музей при кафедрі нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії (відділ патологічної морфології і судової ветеринарії) Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького завдяки колективу кафедри живе, реставрується та постійно поповнюються новими колекціями всіх відділів.