На початку XX століття в Академії ветеринарної медицини при кафедрі патологічної анатомії проф. Мечиславом Грабовським (1871-1922) був заснований патологоанатомічний музей.

 Сьогодні музейний фонд складається з таких відділів:
  - Власне музей макропрепаратів

Патологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музейПатологоанатомічний музей

 

- Колекція пластинчастих макропрепаратів

Пластинчастий макропрепаратПатологоанатомічний музейПластинчастий макропрепаратПатологоанатомічний музей

 

 - Архів протоколів розтинів  

Архів протоколів розтинуАрхів протоколів розтину Журнал розтинуЖурнал розтину

 

- Колекція патогістологічних препаратів


Музей макропрепаратів нараховує понад 2000 експонатів. У музеї є препарати з усіх розділів загальної патології, органопатології, різноманітних бактеріальних, вірусних і грибкових хвороб, отруєнь тощо.

У музеї можна побачити рідкісні пухлини тварин, птахів і навіть риб, патоморфологічні ознаки інфекційних хвороб, вже давно ліквідованих не тільки на території України, а й у Європі (наприклад, чума великої рогатої худоби, сап коней, пошесне запалення легень великої рогатої худоби, інфекційна анемія коней).

Досить цікавими і наглядними є пластинчаті препарати, яким вже біля 100 років і вони знаходяться у хорошому стані.

На кафедрі також зберігаються у численних томах десятки тисяч одиниць протоколів розтину трупів тварин і птиці. За роками найстарші протоколи датуються 1897 роком писані польською, німецькою, російською і українською мовами. Протоколи містять детальний опис морфологічних змін внутрішніх органів і тканин, що дає можливість проаналізувати патоморфологію захворювань на протязі століття.

Колекція гістологічних препаратів в кількості біля 8 000 одиниць деталізує мікроскопічний вигляд більшості відомих патологічних процесів характерних для різних захворювань.

Патологоанатомічний музей при кафедрі патологічної анатомії і гістології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького завдяки колективу кафедри живе і реставрується та постійно поповнюються колекції всіх відділів.

Авторизація
Додаткові розділи
Опитування
Який Вам найбільше подобається предмет?
Патоморфологія
Патрозтин
Анатомія екзотичних тварин
Гістологія
Календар
«    Травень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31