- доктор ветеринарних наук, професор, завідувач кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії ЛНУВМБТ імені С.З. Ґжицького.
Освіта і кар’єра.
У 1975 році закінчила Львівський зооветеринарний інститут, отримала диплом з відзнакою і була залишена в інституті для науково-педагогічної роботи, спочатку старшим лаборантом лабораторії патоензимології кафедри біохімії, а з 1977 р. – лаборант кафедри патологічної анатомії і гістології.
У 1978-1991 роках працювала асистентом кафедри патологічної анатомії і гістології, з 1991 р. по 1997 р. – старшим викладачем, у 1997 році обрана доцентом, з 2009 року професором і завідувачем кафедри патологічної анатомії і гістології. З вересня 2021 року професор кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії.
У 1987 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Патоморфологія і деякі питання патогенезу міксоматозу кролів», а в 2008 – докторську дисертацію на тему: «Морфофункціональні зміни у головному мозку щурів, поросят і курей за експериментального Т-2 токсикозу та впливу розчинів натрію гіпохлориту» за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. З 2010 року член спеціалізованої вченої ради у Національному університеті біоресурсів та природокористування України (м. Київ), заступник голови спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. У 2011 році отримала вчене звання професора кафедри патологічної анатомії і гістології.
Коло наукових інтересів: патоморфологія та аспекти патогенезу за інфекційних хвороб та отруєння тварин; гістоструктурні зміни в окремих органів і тканин худоби за дії іонізуючого випромінювання; морфофункціональний стан нервової та імунної систем за Т-2 токсикозу і впливу гіпохлориту натрію; структурно-функціональний стан травної системи поросят і птиці при згодовуванні кормів з різним вмістом пробіотиків, а у білих щурів і кролів за згодовуванню кормів з 20% вмістом ГМО-сої; мікроструктура складників рослинного і тваринного походження у м’ясних напівфабрикатах і ковбасних виробах.
Основні наукові та навчально-методичні праці. Автор і співавтор понад 340 наукових статей, серед яких 4 статті, що входять до міжнародної наукометричної бази Web of Science та 3 – до періодичних виданнях, які включені до наукометричної бази Scopus, співавтор навчального підручника «Патологічна фізіологія і патологічна анатомія тварин» (2008), посібників: «Патологічна анатомія тварин» (2008), «Морфологічні особливості шкіри та волоса різних видів тварин і людини в аспекті судово-ветеринарної експертизи» (2010), «Хвороби рептилій та їх патоморфологічна діагностика» (2012), «Організаційні та процесуальні основи судово-ветеринарної експертизи в Україні» (2015), монографій: «Доклінічні дослідження ветеринарних лікарських засобів» (2006), «Перспективи застосування гіпохлоритів у ветеринарній практиці» (2009), «Клінічні дослідження ветеринарних препаратів та кормових добавок» ( 2013). Видано 45 навчально-методичних рекомендацій, отримано 3 патенти, 3 технічних умов, 1 ДСТУ (Мікроструктурне визначення дрібно змелених м’ясних фаршів). Керівник та виконавець науково-дослідної теми кафедри та керівник дисертаційних робіт аспірантів. Підготувала 6 кандидатів ветеринарних наук, 2 докторів філософії, консультант 1 доктора ветеринарних наук. Керівник наукового студентського гуртка.
Підвищення кваліфікації. 1. Державний ветеринарний інститут в м. Пулави, Польща, 2022 р. «Гістопатологічні, імуногістохімічні методи дослідження в діагностиці інфекційних хвороб тварин. Освоєння методів; гібридизації та скануючої електронної мікроскопії». 2. Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, 2024 р. «Сучасне викладання: теорія та практика».
Дисципліни, які викладає:
«Патологічна морфологія та розтин»,
«Загальна та спеціальна патоморфологія»,
«Секційний курс»,
«Судова ветеринарна медицина»,
«Клінічна патологія».
Додаткові відомості:
член редакційної колегії Наукових журналів «Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького» та «Ukrainian Journal of Veterinary and Agricultural Sciences».
Ідентифікатор науковця (Researcher ID):
Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=43461416100
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/38698294
Publons: http://irbis-nbuv.gov.ua/ASUA/0004066
Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=Q0fo-_4AAAAJ
ОRCID : https://orcid.org/0009-0006-5687-7700